Kuidas hoida kirge pikaajalises suhtes?
Kirg ja intiimsus on paarisuhte üks olulisi alustalasid. Suhte alguses tunned enamasti kaaslase vastu tugevat sümpaatiat ning kirge, kuid ajapikku kipub see suhtes siiski veidi langema. Ja selles ei ole midagi valesti, kui see juhtub. On vaid loogiline, et suhte algusaegadel on kõik uus ja huvitav – tahate üksteist tundma õppida nii vaimsel kui füüsilisel tasandil ja ka teie kehad reageerivad vastavalt. Kui aga olete juba mõnda aega koos olnud, siis tasub olla teadlik nüanssidest, mis mõjutavad seda, kas ka pikapeale kirg püsima jääb ning kui see juhtunud vahepeal hääbuma, siis kuidas seda taaselustada.
Mis on intiimsus ja miks see suhtes oluline on?
Intiimsus on sügav emotsionaalne ja füüsiline side, mis loob partnerite vahel turvatunde ning usalduse. Oluline on siinkohal välja tuua, et intiimsus ei ole pelgalt seks või intiimsete hetkede jagamine oma keha läbi. Sama oluline kui on füüsiline intiimsus, on seda ka selle emotsionaalne pool.
Tihti juhtubki nii, et enne kui paaride vahelt kaob füüsiline intiimsus, on tegelikult puudu hoopis emotsionaalsest lähedusest. Kuid probleemina tuuakse ikka välja, et justkui “järsku” on kirg kadunud, libiido langenud ja suhtekvaliteet hääbumas. Kui see olukord on juba pikemalt kestnud, võivad tekkida ka mõtted lahkuminekust või hakatakse otsima lähedust väljaspoolt paarisuhet.
Miks ajapikku intiimsus suhtest kipub kaduma?
1. Igapäeva rutiin ja stress
Suhte alguses kipuvad partnerid üldiselt rohkem pingutama, et üksteisele tähelepanu pöörata, komplimente teha ning leida võimalusi kohtingutel käimiseks ja üksteise tundmaõppimiseks. Kui suhe on juba kindel, kolitakse enamasti kokku ning argipäeva rõõmud ja mured hiilivad ka paarisuhtesse. Igapäevased kodused toimetused nagu pesu pesemine ning tolmu imemine, töö ja karjäär ning lapsed ja lemmikloomad nõuavad oma aja ja energia. Nii võibki suhe tagaplaanile jääda, kui sellele küsimusele teadlikult ei läheneta.
2. Puudulik kommunikatsioon
Me kõik oleme unikaalsed indiviidid ing ei suuda ilmselt teiste mõtteid lugeda. Ka partnerlussuhetes on soovid ja vajadused veidi erinevad ning vajalik on neist ka omavahel rääkida. Distantseerumine suhtes toimub enamasti järk-järgult ning ajaga aina süveneb. Alles siis avastatakse, et suhtes on probleeme ning “kirg on kadunud”. Tegelikkuses on selline tunne ajas vaikselt lihtsalt kasvanud ning saavutanud lõpuks olukorra, mil see on piisavalt häiriv, et hakata sellele päriselt tähelepanu pöörama. Kui suhtes olles ei räägita üksteisega ausalt ja avameelselt ning ei väljendata oma vajadusi, siis on keeruline oodata ka, et nendele sisemistele ootustele vastatakse. Eeldustel ja ootustel põhinev suhe, kus kommunikatsioon on puudulik, on otsetee intiimsuse kadumisele.
3. Uudishimu ja spontaansuse kadumine
Pikaajalises suhtes võib osutuda väljakutseks hoida värskust ja sädet, mis esialgu suhtes justkui iseenesest tekivad. Pärast pikalt koosveedetud aega võib tunduda, et teate üksteise kohta juba kõike ning jututeemad ning ühised tegevused hakkavad korduma, nii ka magamistoas. Võib tunduda, et suhe ei pakugi enam midagi uut ja kõik on kuidagi etteaimatav ning isegi igav. Kuigi võite olla avastanud teile lemmikuks saanud restorani, mida igal kohtinguõhtul külastada, siis pärast kümnendat külastust võite märgata, et see ei ole enam sama põnev kui esimesel paaril korral. Sama võib juhtuda ka siis, kui intiimsed hetked on alati samal ajal, samas kohas, samas poosis ning sama rütmiga. Seksimine võib tunduda üks hetk pigem tüütu kohustus kui nauditav kogemus.
Kuidas hoida ning taaselustada intiimsust ja lähedustunnet suhtes?
Kuigi intiimsuse kadumine suhtes võib tunduda kui paratamatus, mis ajaga tasapisi suhet õõnestama hakkab, siis tegelikkuses on mitmed võimalusi, kuidas teadlikult oma paarisuhet hoida ning ennetada läheduse ning intiimsuse puudumisega seotud muresid.
1. Võtke üksteise jaoks aega
Tänapäeva elutempo on arusaadavalt kiire, aga mõnikord tuleb aega oluliste asjade jaoks võtta eraldi aega. Proovige nt planeerida kohtinguõhtuid ning segamatut aega teineteisele. Kui teil on lapsed, siis viige nad kellegi juurde hoida, et saaksite rahulikult üksteisele aega pühendada. On täiesti normaalne kohtinguõhtute jaoks eraldi kalendris aeg eraldada kas iganädalaselt või kas või kord kuus. Selline planeerimine võib isegi ootuselevust tõsta, kui teate, et kvaliteetaeg kallimaga on peagi saabumas.
2. Suhelge ausalt ja avatult
On selge, et keegi meist ei ole kogu aeg õnnelik, positiivne ning naerust pakatav. Kõigil on elus raskemaid perioode või on kogeb elus muutusi. Oluline on, et saate partneriga oma igapäevaseid tundeid ja kogemusi jagada, teineteist kuulata ning toetada. Samuti tasub ausalt rääkida, kui suhtes on miski häirima hakanud või tuntakse millestki puudust. Kui teha seda lugupidavalt ning mitte süüdistades, vaid reaalselt tahtes olukorda parandada, siis ilmselt on ka partner valmis kaasa rääkima ning olukorda parandada.Võimalus suhtes üksteisega avatud olla, kasvatab oluliselt emotsionaalset lähedust, mis on ka füüsilise läheduse alustalaks.
3. Proovige uusi asju
Läheduse hoidmiseks ning taastamiseks proovige leida viise, et saaksite üksteist uuesti avastada. Uued kogemused asetavad teid situatsioonidesse, kus te varem pole olnud ning nii võite avastada oma kaaslase kohta midagi täiesti uut ja hoida nii elevustunnet üksteise suhtes elus. Katsetage nt koos tantsutundi minekut – see on ideaalne viis korraga nii füüsiliselt lähedane olla kui suurendab usaldust ning õpite paremini üksteist tunnetama.
Kui uute tegevuste planeerimiseks mahti ei ole, siis tavalisse argiõhtusse toob nii emotsionaalset kui füüsilist lähedust ka 18+ mäng “Mängi minuga”, mille 300 mängukaarti pakuvad teile hulgaliselt võimalusi nii uudseteks vestlusteemadeks kui põnevateks erutavateks tegevusteks. Mängus on kaks taset – saate alustada soojemate kaartidega meeleolu loomiseks ning ise valida mängu tempo, liikudes teile sobival ajal kuumale tasemele, kus kirg ja naudingud on teid kindlasti ees ootamas.
4. Üllatage üksteist
Üllatus ei pea tähendama kalleid kingitusi. Selleks võib olla ka lihtsalt siiras kompliment, hommikusöök voodis või päeva jooksul saadetud armas sõnum või pilt, mis näitab, et pead teda pidevalt meeles. Füüsilist lähedust aitavad luua ootamatud väiksed õrnushetked nagu kallistamine, suudlus, käest kinni võtmine.
Kui tahad aga veidi kirglikumalt läheneda, siis proovi kaaslast üllatada uue erootilise pesukomplekti või mõne täiskasvanutele mõeldud leluga. Võid pakkuda ka partnerile massaaži teha, eriti kui ta on viimasel ajal väsinud või stressis olnud. Eriti kuuma ja naudinguterohke massaazi jaoks soovitame minna Epp Kärsini Yoni ja Lingam massaaži koolitusele, õpitu toob teie suhtesse ühteaegu midagi uut ja huvitavat kui laseb teil kogeda ka enneolematut naudingut oma kaaslasega.